O Nas

 

Centrum Biurowe Maris

MARIS to nowoczesne centrum biurowe, położone w samym sercu Szczecina. Obiekt znajduje się w prestiżowej lokalizacji, w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Książąt Pomorskich i Bramy Królewskiej. Dzięki Unikalna architektura, budynku doskonale wpisuje się w elegancką, przedwojenną zabudowę tej części miasta.

 
MARIS jest budynkiem biurowym klasy A, spełniającym wszelkie wymogi stawiane takim obiektom. Oferuje zarówno nowoczesne powierzchnie biurowe, jak i reprezentacyjne powierzchnie handlowo-usługowe. Wyróżnia go najwyższa jakość wykończenia wnętrz oraz wszelkie udogodnienia, niezbędne do prowadzenia profesjonalnej działalności biznesowej. Maris jest również pierwszym w Szczecinie budynkiem biurowym, odznaczonym prestiżowym certyfikatem BREEAM In Use, przyznawanym obiektom spełniającym restrykcyjne wymagania w zakresie ochrony środowiska.

 

 
 

Oferta

 
1

Jakość

Centrum Biurowe MARIS to komercyjne powierzchnie klasy A, zaprojektowane z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań i najwyższej jakości materiałów. Architektura budynku łączy w sobie funkcjonalność, elegancję oraz dbałość o detale, co od wielu lat doceniają nasi Klienci.

2

Elastyczny podział powierzchni

Powierzchnie biurowe w Maris Office Center są w pełni dostosowane do potrzeb najemcy. Oferujemy zarówno mniejsze pomieszczenia (moduły od 50 m2) jak również większe powierzchnie, (aż do 1 000 m2) w ramach jednego piętra. Dwie klatki schodowe ułatwiają komunikację i dają dodatkową swobodę w dzieleniu i łączeniu powierzchni biurowych.

3

Lokalizacja

Ogromnym atutem Centrum Biurowego Maris jest bardzo dobra lokalizacja, zapewiająca wygodną komunikację z resztą miasta oraz portem lotniczym w pobliskim Goleniowie. Decyduje o tym bliskość Trasy Zamkowej, Al. Wyzwolenia i ul. Matejki. Bezpośredni dojazd od budynku możliwy jest od strony ul. Małopolskiej i Pl. Hołdu Pruskiego. Jesteśmy w samym centrum Szczecina.

4

Parking podziemny

Centrum Biurowe Maris ma najwyższy (1:50) współczynnik miejsc parkingowych wśród wszystkich istniejących budynków biurowych w centrum Szczecina. Komfort i bezpieczeństwo naszym Najemcom i ich gościom zapewnia 3 -poziomowy parking podziemny oferujący 120 miejsc.

5

Doświadczeni zarządcy

Centrum Biurowe Maris obsługiwane jest przez doświadczonych zarządców nieruchomości. Ich profesjonalizm stanowi gwarancję wysokiego komfortu pracy dla naszych Najemców oraz utrzymania infrastruktury budynku w nienagannej kondycji.

 

Rzuty Pięter

 
 1. Parter

  Parter
 2. Piętro pierwsze

  Piętro
 3. Piętro drugie

  Piętro
 4. Piętro trzecie

  Piętro
 5. Piętro czwarte

  Piętro
 6. Piętro piąte

  Piętro
 

Standard Techniczny

 

Podnoszone podłogi

Podłogi podniesione w budynku służą do celów wentylacji nawiewnej i prowadzenia przewodów elektrycznych (w kanałach o odporności EI30). System podłóg podniesionych zapewnia możliwość ustawienia na nim ścianek G-K. Rozwiązanie takie umożliwia dostosowanie podziału pomieszczeń do potrzeb Najemcy.

Podwieszany sufit

W pomieszczeniach biurowych sufit podwieszony wykonany jest z płyt rastrowych o wymiarach 60X60, o wysokiej klasie pochłaniania dźwięku i wysokim stopniu odbijania i rozpraszania światła, odpornych na wilgoć, niepalnych, niekapiących i nieodpadających pod wpływem ognia, o gładkiej fakturze.

Swobodna aranżacja powierzchni

Ścianki działowe umiejscowione są na podłodze podniesionej. Zostały wykonane z płyt gipsowo-kartonowych (podwójnie-obustronnie obłożonych) na ruszcie stalowym i wypełnione wełna mineralną. Podział pomieszczeń kształtowany jest dowolnie z uwzględnieniem warunków technicznych i przepisów przeciw pożarowych.

Wentylacja z chłodzeniem

Pomieszczenia biurowe i usługowe są wentylowane i klimatyzowane przy zastosowaniu 9 układów, każdy z nich obsługuje inną strefę budynku. Każdy z układów oparty jest na nawiewno-wywiewnej centrali klimatyzacyjnej z funkcją odzysku ciepła.

Wykładzina

W pomieszczeniach biurowych zamontowana jest wykładzina dywanowa Anker- tkana, antystatyczna, higieniczna, odporna na ścieranie i trudno zapalna. Posiada atest ekologiczny oraz atest dla alergików i astmatyków. Klatki schodowe wykończone są wykładziną kauczukową.

Okablowanie elektryczne

Instalacja elektryczna 230V/400V ma zapewnioną ciągłość dostawy prądu w czasie pożaru przez minimum 120 minut, zabezpieczenie różnicowoprądowe oraz główny przeciwpożarowy wyłącznik.

Okablowanie tel/kom

Instalacja okablowania strukturalnego dla sieci komputerowej i telefonicznej jest wykonana w systemie Molex Premise Networks z wykorzystaniem elementów ekranowanych kategorii 6. Punkty dystrybucyjne są miejscami centralnymi sieci, w nich zbiegają się ekranowane czteroparowe abonenckie kable miedziane FTP kategorii 6 dochodzące do poszczególnych gniazd w kasetach podłogowych, wykonanych w systemie Elektraplan.

Linie światłowodowe pionowe

Połączenie między głównym punktem dystrybucyjnym PD-01, a piętrowymi punktami dystrybucyjnymi PD wykonane zostały za pomocą kabli wielomodowych- 8 włóknowy wewnętrzny kabel światłowodowy MM 50/125 OM2. Obiekt posiada łącze światłowodowe do budynku od dostawcy GTS Energis o przepustowości do 1Gb.

Ochrona budynku 24 h

Centrum Biurowe Maris jest budynkiem chronionym całodobowo. W budynku znajdują się dwa posterunki ochrony. Na życzenie najemców możliwa jest instalacja dodatkowej ochrony dostępu do poszczególnych pomieszczeń biurowych.

Instalacja hydrantowa i tryskacze

Cześć biurowa budynku wyposażona jest instalację hydrantów wewnętrznych- 3 piony hydrantowe przy klatkach schodowych oraz podręczny sprzęt gaśniczy. Instalacja tryskaczowa sucha wykonana jest dla poziomów garażu podziemnego. Źródłem zasilania dla instalacji jest pompa pożarowa zasilana wodą z sieci wodociągowej i awaryjnie ze zbiornika o pojemności 5 m3.

Czujniki dymu

Zastosowana w budynku instalacja wykrywcza pożaru (SAP) monitoruje również pracę instalacji tryskaczowej w garażu podziemnym, w przypadku pożaru samoczynnie otwiera drzwi, klapy dymowe, okna oddymiające oraz zamyka klapy pożarowe w kanałach wentylacyjnych.

Dwie klatki schodowe

Obiekt wyposażony jest w dwie główne klatki schodowe i dodatkową ewakuacyjną, wydzielone pożarowo, wyposażone w oświetlenie ewakuacyjne i klapy dymowe. Klatki zapewniają swobodny dostęp do powierzchni biurowych. Budynek posiada dwie windy osobowe (jedna 8-o osobowa o udźwigu 630kg i jedna 13-o osobowa o udźwigu 1000kg).
 

Kontakt

 

Centrum Biurowe Maris, Plac Hołdu Pruskiego 9/ Małopolska 12, 70-550 Szczecin

Dojazd do Centrum Biurowego Maris:

Dane kontaktowe

Najem Powierzchni:

Magdalena Tomaszewska
tel.: 0048 22 826 19 51/ mob. 609 258 885
email: 
magdalena.tomaszewska@arconacapital.com

 

Zarządcy Obiektu:

Arcona Capital Poland Sp. z o.o.
tel.: 0048 22 826 19 51/ mob. 609 258 885
email: 
magdalena.tomaszewska@arconacapital.com

 

Właściciel Obiektu:

Arcona Property Fund N.V.
www.arconapropertyfund.com

Jadąc autobusem:

Al. Wyzwolenia 250 m (3 min.) linie A,B,D,

Plac Rodła 400 m (5 min) linie 59, 68, 101, 107 oraz C, F i G.

Jadąc tramwajem:

Matejki PZU 100 m (1 min) – linia 1 i 4

 

Plac Żołnierza Polskiego 250 m (3 min) linia 2 i 3

 

Plac Rodła 400 m (5 min) – linia 1, 2, 3, 4, 5, 11, 12

Jadąc samochodem:

Od Al. Wyzwolenia (Brama Portowa -> Plac Rodła): skręt w prawo w ul. Małopolską

 

Z Trasy Zamkowej: skręt w prawo w ul. Matejki i po 60 m skręt w lewo w ul. Małopolską

 

Z lotniska w Goleniowie: poprzez Trasę Zamkową (biurowiec doskonale widoczny z Trasy Zamkowej)

 
© 2012 MARIS Centrum Biurowe
Produced bylogo - FAMA Agencja Reklamowa